Bláznivý svět technických novinek

Ve vaší hlavě

Na začátek si nedáme nic menšího než ovladač nálady. Přístroj Headset Thync propojuje využití vědeckých poznatků moderní neurologie a nejnovějších možností moderních technologií. Na základě toho lze jednoduše měnit vaše duševní rozpoložení, a to až na několik hodin. Cena je necelých 5 tisíc korun.
dotek robota

Za vodou

Pokud dbáte na dostatečnou hydrataci, možná využijete inteligentní hrnek. Změří vám objem vypitého nápoje, varuje, pokud je vaše káva nebo čaj příliš horká. Hlídá, kolik máte aktuálně „vypito“ a diskrétně vám připomene, že je čas doplnit další tekutinu. Ceny se v tomto případě liší dle výrobce a množství funkcí, připravte si ale minimálně 2 tisíce korun.

Připravuje se i modifikace určená pro domácí mazlíčky, která bude mimo jiné hlídat také jejich váhu.

Pro postelové přeborníky

Společnost British Condoms, velkovýrobce pánských ochran, přišla s revolučním produktem pro pány. Jejich i.Con funguje jako kroužek na penis, který se přes Bluetooth spojí s aplikací ve vašem telefonu. Všechna práce v ložnici je i nadále na vás, po celou dobu „akce“ ale kroužek monitoruje údaje, jako je délka a rychlost aktu, počet kalorií a přírazů a podobně. Cena se v tomto případě pohybuje kolem 2 tisíc korun.
elektronický čip

Ve snu

V ložnici ještě zůstaneme, i když v tomto případě se zaměříme na spánek. Pokud si lámete hlavu jeho kvalitou, řešením může být monitor spánku. Podle výrobce si ho připnete na ruku jako hodinky, přichytíte na polštář, nebo navlečete na matraci a ráno se můžete pokochat detaily svého odpočinku, jako je délka spánku a jeho fáze, stav životních funkcí nebo údaje, jak často se v noci obracíte a převalujete. Oblíbenou funkcí je i inteligentní buzení, které v závislosti na zadaném času vybere okamžik, kdy vás bude probouzení nejméně „bolet“ a vy se pak probudíte fit a svěží. I tady se ceny různí od pár stovek po několik tisíc korun.

Pro miminka

Pro miminka a jejich rodiče bylo vyvinuto inteligentní šidítko. BlueMaestro Pacifi. Nejenže robátku měří a hlídá teplotu a v případě braní léků hlídá čas jejich užívání, tahle věcička umí v závislosti na rodičovském nastavení i přivolat lékaře. Navíc disponuje i vyhledávací funkcí, pokud se někam zakutálí. Zaplatíte za něj něco přes tisíc korun.

Posted in Nezařazené