Lajna

Pro umístění první lajny je potřeba najít vhodný prostor, který dovolí její natažení v délce mezi pěti až deseti metry. Ideální prostor bývá v zahradě, protože umožní každodenní trénink. A tělo si zvykne na svou dávku adrenalinu. Pokud to není možné, lajna se dá natáhnout i na louce či v městském parku. Jediné, co je potřeba najít, jsou dva kotvící body. Mezi které se upevní. A tuto službu vám poskytnou dva vzrostlé stromy. Pro začátek ve výšce padesáti centimetrů nad zemí. Protože žádný učený z nebe nespadl. A u prvních tréninků dochází k častým pádům. Proto je vhodné docílit co největšího napnutí.

Lajna v přírodním parku

Které pohyb na ní usnadní. Chození po volnější lajně je fyzicky náročnější. A dovolit si ji mohou zkušení slacklineři. Pokud se do chůze na lajně zapojí i děti, je dobrým řešením natažení pomocného lana asi dva metry nad zemí. A přivázat k němu volným uzlem pomocnou vodicí šňůrku. Která usnadní začátek tohoto bohulibého sportu. Pohyb, který vyžaduje chůze na lajně, je speciální. A je potřeba si na něj zvyknout. Držení rovnováhy, s nohama za sebou, vyžaduje zprvu velkou dávku trpělivosti. Mezi nejlepší rady pro začátečníky patří, že očima je potřeba zacílit na pevný bod u konce lajny. Ať už to je vysoké stéblo trávy či větvička stromu.

Lajna v zahradě

Což odvede pozornost od nohou. Protože základní pravidlo, že tělo jde za hlavou, tu stoprocentně potvrdíte. Ruce jsou zase tím nejdůležitějším nástrojem pro udržení rovnováhy celého těla. A proto je mějte nahoře. Přesně v úhlu, jaký dodržují provazochodci, držící dlouhou tyč. Tento postoj vám hned zpočátku usnadní nástup na lajnu bez cizí pomoci. Výkyvy, které pociťujete, je dobré vyrovnat lehkým pokrčením v kolenou, což sníží těžiště těla a pomůže lajnu ustálit. Na jedné noze lze jenom v počátku vyrovnat první zakolísání. Další pohyb už musí být poveden oběma nohama. Při chůzi na lajně jsou zapojeny všechny svaly, což umožní protažení celého těla. Naprostým soustředěním navíc slackline rozvíjí i vašeho ducha. Pokud se k vám připojí i přátelé, zažijete na lajně i hodně společného humoru.

Spinning

Spinning je plný energie! Zlepšuje náladu, pomáhá proti stresu a špatné náladě, zdokonaluje fyzickou kondici, hubnete po něm, zpevňujete a posilujete svalstvo převážně dolních končetin a hýždí. Jedná se o aerobní intervalový tréning. Spinning můžete cvičit jak ve fitku či speciálním studiu, tak i doma. Výhodou domácího tréninku je to, že zkrátka „jezdíte“, kdykoli se vám to hodí a ušetříte navíc čas za lekce ve fitku a čas za dojíždění. Doma potřebujete jen speciální kolo na spinning, nebo alespoň rotoped, kde si můžete měnit velkou škálu zátěží. Ohledně daného kola pro tento účel se můžete pak poradit s odborníkem na prodejně popřípadě na internetu. Při domácím tréninku si můžete pustit videa na youtube, kterých je zcela hodně, které natočili různí spinningoví instruktoři a trenéři.

Spinning je plný energie

Spinning je super, jezdíte při energické hudbě, která váš přímo k tomuto sportu motivuje. Nejprve se zahřejete v poklidnějším tempu a pak jezdíte rychleji. Rychlosti různě měníte dle rytmu hudby, chvíli jedete pomalu a pak to pořádně rozpálíte namax! Samozřejmě že během jízdy měníte stupně zátěží, takže chvíli jste na nízké zátěži, pak ji postupně zvyšujete. Střídáte to, že jedete v sedě a pak jedete ve stoje, trup různě nahýbáte dle pokynu instruktora či lektora. Výhodou je mít při tomto sportu krom vhodné obuvi (tenisky) a oblečení (tílko, kraťasy /legíny) tak i po ruce láhev čisté vody a ručník, protože se potíte a je dobré dopnit tekutinu a otřít z čela pot.

Spinningové kolo

V podstatě ale máme tři typy spinningového tréninku.

Recovery: jedná se o zdravotní trénink, může se využívat třeba během nějaké rehabilitace, je nejméně intenzivní.

Stregth: Jak sám název napovídá, zde nejvíce posilujete, je to silové cvičení na spinneru. Nejezdí se tak moc rychle.

Endurace: Tento tréning je určený především pro hubnutí a získání lepší vytrvalosti. Jezdí se hodně rychle, je energeticky velmi náročný. Zde můžete spálit až 600 kalorií za hodinu! Super ne?

Začít můžete kdykoli. Po tomto tréninku budete spokojeni. A určitě nezapomeňte na strečink. Protáhnout svalstvo na dolních ale i horních končetinách, svalstvo krku.

TRX – revoluce ve fitness cvičení

Pohyb je velmi důležitý pro naše tělo, psychiku a má také spoustu pozitivních důsledků pro naše zdraví. V dnešní době je na trhu spoustu nabídek různých sportů: běh, jízda na kole, jumping, zumba, jóga, plavání, a spousta dalších, ale jak najít to pravé cvičení právě pro vás? Zkuste TRX, které se řadí mezi nejoblíbenější fitness nářadí. Jde o revoluční cvičení, které vás bude bavit, je vhodné pro každého, muže i ženy všech váhových i věkových kategorií. Nemáte žádné zkušenosti s cvičením? Nevadí! TRX je vhodné i pro úplné začátečníky, zátěž si při cvičení zvolíte jen vy sami, takže se nemusíte bát, že by cvičení pro vás bylo moc náročné.

měření břicha

Co je TRX?


·         Je to unikátní závěsný systém

Proč zvolit právě toto cvičení?


·         Zátěž si každý volí sám podle svým fyzických možností, takže je cvičení vhodné opravdu pro každého


·         Pracujete s váhou svého vlastního těla a svalová hmota narůstá rovnoměrně


·         Při TRX existuje nekonečné množství cviků, s jediným kusem nářadí provedete spoustu cviků, které posílí celé vaše tělo


·         Dosáhnete maximálních výsledků v minimálním čase, proto je cvičení vhodné i pro velmi časově vytížené osoby, které nemají čas trávit dlouhé hodiny v posilovně


·         Budujete si silné a velmi stabilní jádro svého těla (CORE)


·         Můžete cvičit opravdu kdekoliv – doma, ve fitness centru, na dovolené nebo na služební cestě v hotelovém pokoji


·         Díky efektivnímu tréninku můžete provádět posilování celého těla


·         TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s žádným jiným fitness nářadím

trx kettlebell
Díky unikátnímu TRX si vybudujete zdravou a pevnou postavu. Cvičení přináší úplně jinou dimenzi tréninku celého těla a to pouze s jediným nářadím. A co je nejdůležitější, cvičení je velmi efektní, brzy budete moci pozorovat na svém těle viditelné výsledky a cvičení je také velmi zábavné, takže na každou další lekci se budete těšit.
záda kulturistky
A pokud nechcete cvičit doma, tak po celé ČR ve fitness centrech se pořádají lekce TRX cvičení, kde vás povede zkušený trenér. Tak na co ještě čekáte? Hurá do toho!