Spinning

Spinning je plný energie! Zlepšuje náladu, pomáhá proti stresu a špatné náladě, zdokonaluje fyzickou kondici, hubnete po něm, zpevňujete a posilujete svalstvo převážně dolních končetin a hýždí. Jedná se o aerobní intervalový tréning. Spinning můžete cvičit jak ve fitku či speciálním studiu, tak i doma. Výhodou domácího tréninku je to, že zkrátka „jezdíte“, kdykoli se vám to hodí a ušetříte navíc čas za lekce ve fitku a čas za dojíždění. Doma potřebujete jen speciální kolo na spinning, nebo alespoň rotoped, kde si můžete měnit velkou škálu zátěží. Ohledně daného kola pro tento účel se můžete pak poradit s odborníkem na prodejně popřípadě na internetu. Při domácím tréninku si můžete pustit videa na youtube, kterých je zcela hodně, které natočili různí spinningoví instruktoři a trenéři.

Spinning je plný energie

Spinning je super, jezdíte při energické hudbě, která váš přímo k tomuto sportu motivuje. Nejprve se zahřejete v poklidnějším tempu a pak jezdíte rychleji. Rychlosti různě měníte dle rytmu hudby, chvíli jedete pomalu a pak to pořádně rozpálíte namax! Samozřejmě že během jízdy měníte stupně zátěží, takže chvíli jste na nízké zátěži, pak ji postupně zvyšujete. Střídáte to, že jedete v sedě a pak jedete ve stoje, trup různě nahýbáte dle pokynu instruktora či lektora. Výhodou je mít při tomto sportu krom vhodné obuvi (tenisky) a oblečení (tílko, kraťasy /legíny) tak i po ruce láhev čisté vody a ručník, protože se potíte a je dobré dopnit tekutinu a otřít z čela pot.

Spinningové kolo

V podstatě ale máme tři typy spinningového tréninku.

Recovery: jedná se o zdravotní trénink, může se využívat třeba během nějaké rehabilitace, je nejméně intenzivní.

Stregth: Jak sám název napovídá, zde nejvíce posilujete, je to silové cvičení na spinneru. Nejezdí se tak moc rychle.

Endurace: Tento tréning je určený především pro hubnutí a získání lepší vytrvalosti. Jezdí se hodně rychle, je energeticky velmi náročný. Zde můžete spálit až 600 kalorií za hodinu! Super ne?

Začít můžete kdykoli. Po tomto tréninku budete spokojeni. A určitě nezapomeňte na strečink. Protáhnout svalstvo na dolních ale i horních končetinách, svalstvo krku.