Kamennou dlažbu užijete v interiéru i exteriéru – Jak ji vybírat a jaký druh kamene pro vás bude nejlepší?


Pokud si vybíráte novou dlažbu, určitě by vaší pozornosti neměla uniknout dlažba kamenná. Má spousty výhod a navíc vypadá opravdu dobře. Jakou si zvolit?

Kamennou dlažbu užijete v interiéru i exteriéru – Jak ji vybírat a jaký druh kamene pro vás bude nejlepší?

Kámen je přírodním materiálem a všichni víme, že je kámen nejen odolným a pevným materiálem, ale dá se využít i jako dekorativní prvek, a proto má velké využití v exteriérech i interiérech. Kámen se dnes dělá pro dekorativní účely i umělý, v tom případě je ale nutné počítat s tím, že si určitě takový materiál nezachovává všechny vlastnosti kamene, jako u toho přírodního. Umělý kámen se s tím přírodním zkrátka nemůže rovnat, což ale ne vždy musí úplně vadit. Pojďme se blíže podívat na to, jaké máte možnosti, pokud si zvolíte kamennou dlažbu.

pexels-photo-1145257

Kámen v interiéru

Kámen se jako stavební materiál využívá již hodně dlouho, poslouží všude tam, kde je zapotřebí kvalitní a pevný materiál, kromě toho, že má samozřejmě opracovaný kámen i dekorativní účel, dokáže stavby zpevnit. Ať už i interiérech nebo exteriérech se kámen hojně využívá, je možné s ním obložit zdi i fasády, samozřejmostí jsou kamenné dlažby, které jsou nenáročné na údržbu a jsou dobře odolné. Taková žula je i finančně výhodná a je odolná i proti vlhkosti a vodě, takže najde uplatnění v koupelnách, mramor ten je zase známkou luxusu a elegance. Kámen v interiéru, pokud se bavíme o dlažbě, vynikne hlavně právě v koupelnách, ale i v obývacím pokoji, kuchyni nebo v jídelně či předsíni.

pexels-photo-2849223

Kámen v exteriéru

Venkovní kamenná dlažba se volí nejčastěji na terasách, hojně se využívá i kolem bazénů, lemují se s ní cestičky, zahradní jezírka a podobně. Kamenná dlažba může mít díky opracování kamene nejrůznější podoby, kámen je velmi odolný a zvládne nápor, proto se může umístit vlastně kamkoliv. Je třeba ale myslet i na to, že ne každý druh kamene se hodí pro všechny účely, každý druh kamene má totiž jiné využití. Ovlivnit vaše rozhodnutí může ale i estetická stránka, zatímco žula je velmi rozšířená a řadí se mezi praktické druhy kamene se širokým využitím, mramor je dražší a nehodí se rozhodně všude, břidlice zase může nabídnout různobarevné provedení.

Kamenná dlažba je ale rozšířená a to nejen na zahradách či v domácnostech. Vždyť i na ulicích ji můžeme potkat hodně často.