Něco na sebe

Kupovat dárky pro ženy je velmi obtížné. Inspirace by byla. Žena touží po špercích, oblečení, drahé kosmetice a tak podobně. Zavděčit se jí však není rozhodně vůbec snadné. Kupovat ženě dárky na vlastní pěst znamená riskovat, že se setkáte s neúspěchem a podrážděností.

Ovšem nakupovat dárky pro muže také není vždycky snadné. Samozřejmě muži ocení především nějakou technickou hračičku. Ovšem současní muži podobně jako ženy velmi rádi dbají na to, jak vypadají. Takže koupit partnerovi něco na sebe není vůbec špatný nápad. Stejně tak dobrý nápad je pořídit partnerovi kvalitní značkovou kosmetiku.
Kvalitní pánská kosmetika

Samozřejmě určitý typ mužů na sebe dbal vždy, ale velmi často bývalo mužům lhostejné, jak se oblékají a jak vypadají. Muži dokonce žili v přesvědčení, že neupravenost a živočišný zápach jsou pro ženy sexy.

V dobách dávno minulých byla například hygiena na zoufalé úrovni. Takový Ludvík XV. se například koupal jednou za rok. Dokážete si něco takového vůbec představit? Není divu, že tehdejší šlechta mívala vždy při ruce drbátko na blechy.
Ležérní mužská elegance

Dnešní muž se naštěstí o sebe stará. Existuje dokonce termín pro muže, který svému zevnějšku věnuje zvýšenou péči. Těmto mužům se říká metrosexuálové. Jedná se vlastně o složeninu slov metropolitní a heterosexuál.

Muž nemusí být právě metrosexuál, ale přiměřenou pozornost svému zevnějšku věnovat může. Dříve určití lidé jednoduše neměli časový prostor o sebe pečovat, a tak zevnějšek příliš neřešili. Doba je ovšem jiná a i lidé například z dělnických a řemeslnických profesí o sebe mohou důkladně dbát a vyhledávat kvalitní oblečení a kosmetiku.
Mužská elegance

Proto oblečení a kosmetika představují optimální dárek nejen pro ženy, ale také pro muže.

Samozřejmě i zde platí, že trefit se do gusta není snadné. Manžel ovšem není malé dítě, kterého musíte za každou cenu (třeba i nemile) překvapit, a proto si ho vezměte na nákupy prostě sebou, aby si vybral to, co se mu líbí.

Trápí i vás prostata

Můžete mít pocit, že téma je příliš intimního rázu, tak si ho raději necháte pro sebe. A to je chyba. Překročil jste padesátku a pozorujete, že v noci vás budí nutkání na močení a při odchodu z toalety to také není úplně ono. Rozjezd vám najednou trvá déle, než jste byl zvyklý a proud se ztenčil. Někdy nejde měchýř úplně vyprázdnit a pak se rychleji naplní. Proto musíte chodit častěji. Někdy se stává, že naplněný měchýř přestane zvládat svou funkci a moč samovolně uniká. Jindy prostata zablokuje močovou trubici a může dojít k úplné zástavě močení.

muž v dešti

Měl byste vědět, že prostata neboli předstojná žláza je umístěna pod močovým měchýřem. Zepředu ji ohraničuje stydká kost a vzadu stěna konečníku. Obtáčí močovou trubici a sekret, který vylučuje, je součástí ejakulátu a ten zvyšuje schopnost přežití spermií.

 

Karcinom

Nemoc je zákeřná tím, že se zpočátku nijak neprojevuje. Příznaky se objevují až při pokročilejším stádiu onemocnění.

Rizikovými faktory jsou věk, genetické a hormonální vlivy, rasa a životní styl. Jestli jíte nadměrné množství živočišných tuků a červeného masa, máte významně vyšší riziko onemocnění.

Na onemocnění upozorní zvýšená hladina PSA (prostatický specifický antigen), nebo subjektivní potíže.

PSA je bílkovina, kterou produkují buňky prostaty. Zvýšenou hladinu je možné zaznamenat nejen u karcinomu, ale i u benigní hyperplazie a zánětů prostaty.

Ale i u pokročilých nádorů je možné pozorovat podobné obtíže jako při nezhoubném zvětšení.

Obtíže a časté močení. Někdy se nádor projeví přítomností krve v moči.

Léčba

Záleží na stádiu nemoci. Při onemocnění pouze prostaty se využívá chirurgické operace nebo ozařování. V pokročilejších stádiích se léčí podáváním léčiv potlačujících tvorbu pohlavních hormonů (farmakologická kastrace) nebo odstranění varlat. Ale také se využívá chemoterapie.

 

Příčiny nezhoubného zvětšení

Stárnutí a hormonální stav. Mírné obtíže začnete pociťovat po 50. roce věku. Mezi padesátkou a sedmdesátkou zvětšením trpí 28% mužů a ti, co se dožijí osmdesátky a výš, trpí tím všichni.

chlap u stolu

Zánět prostaty

Akutní bývá vyvolaný bakteriemi, kdy máte bolest svalů, kloubů, horečku, nebo místní projevy, kdy pociťujete bolest v podbřišku, tříslech a na hrázi to je mezi šourkem a konečníkem. Obtížně a bolestivě močíte, máte výtok z močové trubice a ozývají se sexuální poruchy.

Léčí se infuzním podáváním antibiotik a zavádí se katetr na odvod moči.

K chronickému onemocnění dochází nejčastěji díky nedoléčenému akutnímu zánětu prostaty nebo jako komplikace sexuálně přenosného onemocnění. Dochází k dlouhodobému podávání antibiotik.

 

K zánětu prostaty může dojít díky prochladnutí, oslabení obranyschopnosti organismu, nebo sedavým způsobem života. Ale také některými sporty jako je jízda na kole, nebo na koni.

Změňte životní styl. Jezte zdravěji a sportujte. Jezte hodně zeleniny a ovoce, drůbeží maso a ryby.