Lajna

Pro umístění první lajny je potřeba najít vhodný prostor, který dovolí její natažení v délce mezi pěti až deseti metry. Ideální prostor bývá v zahradě, protože umožní každodenní trénink. A tělo si zvykne na svou dávku adrenalinu. Pokud to není možné, lajna se dá natáhnout i na louce či v městském parku. Jediné, co je potřeba najít, jsou dva kotvící body. Mezi které se upevní. A tuto službu vám poskytnou dva vzrostlé stromy. Pro začátek ve výšce padesáti centimetrů nad zemí. Protože žádný učený z nebe nespadl. A u prvních tréninků dochází k častým pádům. Proto je vhodné docílit co největšího napnutí.

Lajna v přírodním parku

Které pohyb na ní usnadní. Chození po volnější lajně je fyzicky náročnější. A dovolit si ji mohou zkušení slacklineři. Pokud se do chůze na lajně zapojí i děti, je dobrým řešením natažení pomocného lana asi dva metry nad zemí. A přivázat k němu volným uzlem pomocnou vodicí šňůrku. Která usnadní začátek tohoto bohulibého sportu. Pohyb, který vyžaduje chůze na lajně, je speciální. A je potřeba si na něj zvyknout. Držení rovnováhy, s nohama za sebou, vyžaduje zprvu velkou dávku trpělivosti. Mezi nejlepší rady pro začátečníky patří, že očima je potřeba zacílit na pevný bod u konce lajny. Ať už to je vysoké stéblo trávy či větvička stromu.

Lajna v zahradě

Což odvede pozornost od nohou. Protože základní pravidlo, že tělo jde za hlavou, tu stoprocentně potvrdíte. Ruce jsou zase tím nejdůležitějším nástrojem pro udržení rovnováhy celého těla. A proto je mějte nahoře. Přesně v úhlu, jaký dodržují provazochodci, držící dlouhou tyč. Tento postoj vám hned zpočátku usnadní nástup na lajnu bez cizí pomoci. Výkyvy, které pociťujete, je dobré vyrovnat lehkým pokrčením v kolenou, což sníží těžiště těla a pomůže lajnu ustálit. Na jedné noze lze jenom v počátku vyrovnat první zakolísání. Další pohyb už musí být poveden oběma nohama. Při chůzi na lajně jsou zapojeny všechny svaly, což umožní protažení celého těla. Naprostým soustředěním navíc slackline rozvíjí i vašeho ducha. Pokud se k vám připojí i přátelé, zažijete na lajně i hodně společného humoru.