Bydlet v Chorvatsku je můj sen


Také jste se někdy zasnili a přemýšleli o tom, že se přestěhujete tak, jako tažní ptáci, do teplých krajin? Také už máte plné zuby dlouhých zim a šedé zamračené oblohy, která tu v zimním období ve formě inverze pokrývá nebesa, a namísto modravé barvy a slunečního kotouče tu musíte sledovat stromy bez listí a nudnou depresivní krajinu?

vnitrozemí v Chorvatsku

Víte o tom, že deprese jsou typickým onemocněním chladného období roku, a začínají obvykle kulminovat mezi polovinou října a začátkem března? Jakmile se začne o slovo hlásit jaro a venku vše začne pučet a kvést, depresivní nálada se zpravidla vytrácí, a navrací se zas opět na podzim. Když to propočítáte a sečtete, zjistíte, že celých dlouhých pět měsíců v roce je v našem mírném zeměpisném pásmu tak málo slunečního svitu, že je s podivem, jak to, že to tu ještě snášíme. Kdyby k nám někdo přijel z Chorvatska na delší pobyt v rámci návštěvy a bydlel u nás přes zimu, možná by se mu z toho udělalo nevolno a musel by se rychle vrátit domů.

pobřeží v Chorvatsku

Nechcete se nad tím alespoň zamyslet, a máte-li možnost, nechcete to změnit? Což takhle se do Chorvatska odstěhovat natrvalo a využít v Chorvatsku reality na prodej? Je to země v subtropické oblasti, kde jsou zimy jen krátké a mírné, a kde vás Slunce nad hlavou vítá rozhodně déle a častěji.

Potřebný vitamín D

Lékaři vám potvrdí, že v naší zemi trpí poměrně velká část populace deficitem vitamínu D, tedy slunečního vitamínu. Není divu, když je tolik dnů u nás zataženo, a v létě se to stěží dohání. V Chorvatsku deficitem „déčka“ trpět nebudete, leda že byste byli neustále zavření doma, a o tom silně pochybujeme, protože vás tamní krásná příroda vytáhne určitě ven.

Slunce je také významným zdrojem energie, posiluje dobrou náladu a pomáhá vytvářet v našem těle potřebný hormon serotonin i spánkový melatonin. Jinými slovy, „kam nechodí sluníčko, tam vstupuje lékař“.

Posted in Www