Dopřejte si bazén


Nedílnou součástí léta mnoha lidí je návštěva veřejných koupališť. Hlavně malé děti milují chladnější vodu a zejména vodní atrakce. Tobogany, skluzavky i různé protiproudy jsou hlavním lákadlem pro děti a jejich rodiče. Koupaliště během letní sezony praskají ve švech, protože horka jsou tu čím dál větší, a tak není divu, že se je lidé snaží přežít zrovna na koupalištích. Podobně smýšlí spousta lidí, takže kolikrát je to u bazénu hlava na hlavě. Je lepší mít svůj vlastní bazén u sebe doma. Pokud máte dům s pozemkem, můžete si dopřát i vy ten svůj.

žena ve vodě

Bazénů je v nabídce opravdu mnoho. Můžete si koupit nejlevnější bazén, jehož cena se pohybuje v řádu stovek korun. Tato varianta je cenově dostupná pro všechny, ale nevýhod má hned několik- nafukovací bazén se snadno poškodí a někdy díru nenajdete vůbec, takže ho budete muset vyhodit. Zároveň nebývají velké, tudíž se hodí opravdu jen pro osvěžení, ale nejspíš si v nich nezaplavete.

Druhou variantou jsou skládací bazény, které už jsou dražší, ale také toho moc nevydrží.

brýle bazén

Třetí a nejlepší možnosti jsou bazény z plastu. Dají se koupit jako zapuštěné a nebo na povrch. Oblíbenější jsou zapuštěné, ale u této možnosti je potřeba počítat s tím, že se na ně musí připravit stavební otvor. Bazénové vany jsou vyrobeny z odolného plastu, který vydrží i horko a mráz. Výběr bazénu je poměrně těžký úkol, protože musíte zhodnotit kolik lidí se v něm bude najednou pohybovat, zda se chcete jen koupat nebo chcete i plavat. Od toho se odvíjí velikost i tvar. Stálicí je obdélníkový tvar, ale prodávají se i čtverce či ovály. Součástí bazénů je filtrace, chemie a doplňky jako schody, žebřík nebo třeba perlátor či protiproud. I domácí bazén můžete mít jako z dovolené se vším všudy, jen ten tobogan doma asi mít nebudete. Nezapomínejte na nutnost údržby, která je nezbytná pro čistou vodu.