Dovolená s miminkem: na co nezapomenout?

Cíl cesty aneb kam vyrazíte

Rozhodujte se především podle věku dítěte. Vhodná teplota v cílové destinaci je kolem 25 stupňů. Chcete-li k moři, vyrazte mimo hlavní sezónu. Jednak se vyhnete davům turistů a miminku nebude hrozit přehřátí ze slunce. Měsíce: květen, červen nebo září budou to pravé ořechové.

Tip: plánujete-li cestu autem, zvažte jak daleko jste schopni s malým drobečkem dojet. Vyzkoušejte si cestu nanečisto po České Republice

letadlo

Hotel baby friendly

Dopředu si zjistěte, zda hotel kam se chystáte je baby friendly. Samozřejmostí už je: na pokoji dětská postýlka a v restauraci dětská židlička. Ptejte se také na otázky, v jak rušném prostředí se hotel nachází, zda je tam dětské hřiště a nezapomeňte si přečíst recenze zákazníků.

Doklady pro miminko

Včas si zařiďte doklady pro miminko a to buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Do kufru přibalte také průkaz pojištěnce, očkovací průkaz a cestovní pojištění pro danou zemi.

Tip: jestli-že doklad máte, ale dítko je na fotografii už k nepoznání, raději udělejte nový s aktuální podobou

miminko

Vyberte dopravní prostředek

Dobře promyslete, jakým dopravním prostředkem se na místo dovolené dostanete. Auto, letadlo, vlak? Všechny dopravní prostředky mají své výhody i nevýhody. Myslete na to, že cestování s miminkem je jiné, než když jste jezdili sami s partnerem. Auto se hodí na kratší vzdálenosti, můžete si kdykoliv zastavit a navíc může udrncáním miminko hezky uspat. Na delší cesty je lepší letět letadlem. Na vzlet a přistávání si připravte lízátka nebo dudlík, hlídejte příjem tekutin a mějte nachystanou tašku se zábavou pro miminko (interaktivní hračky, knížky, hry).

Kdo je připraven, není překvapen

Ať už jedete jakkoliv, vždy mějte nachystanou tašku s jídlem, vodou a mlékem pro miminko. Nezapomeňte také sbalit základní lékárničku (léky proti horečce, sirup na kašel, kapky do očí, mast na opruzeniny, teploměr a léky na průjem), oblíbené hračky, usínáčka a knížku s pohádkami.

Přejeme vám krásnou dovolenou.