Jak fungují algoritmy?

Slovo algoritmus má spoustu různých významů. My se ovšem zaměříme na jeho význam z hlediska sociálních sítí. Téměř všechny sociální sítě totiž využívají své algoritmy. A čím lepší použití algoritmu, tím lépe si daná sociální síť vede a má více uživatelů. Algoritmy jsou totiž to, co drží uživatele na dané sociální síti.

algoritmus

Co to tedy je? Algoritmus nastavuje vaši sociální síť tak, že se vám na ní zobrazují příspěvky, které jsou pro vás co nejvíce atraktivní a korespondují s tím, co máte v oblibě vyhledávat na dané sociální síti nebo na internetu obecně. Algoritmy o vás sbírají neustále různá data, analyzují, co sledujete, čemu dáváte lajky, kolik času trávíte na jednotlivých příspěvcích nebo videích, jestli je komentujete a které jiné příspěvky naopak rychle přejedete. Z tohoto všeho skládají stránky na sociálních sítích přesně pro vás.

Pokud si to uvedeme na příkladu, řekněme, že používáte sociální síť Tik tok. Je vám 25, jste z Česka, máte rádi populární hudbu, kočky a módu. Tik tok si tyto údaje postupně sesbírá a pomocí algoritmů začne pečlivě dávkovat příspěvky do vaší for you page. Budete tam mít videa s hudbou, která zajímá lidi v průměru vašeho věku, vtipná videa s kočkami a různé tipy ohledně oblékání. Všechno, co vás zajímá. Pak není divu, že si řeknete, že se jen mrknete na Tik tok a najednou zjistíte, že už uběhly dvě hodiny, kdy jste se jen dívali na mobilu.

tik tok

Na algoritmech je poměrně nebezpečné to, že pečlivě tříděným obsahem vás uzavřou do sociální bubliny, z které vás jen tak nepustí. Což vám může zkreslovat realitu a budete mít problém s názory a postoji mimo tuto bublinu. Také je diskutabilní to, jak moc v pořádku je to, kolik o nás algoritmy sbírají informací.

Algoritmy ale nejsou jen špatné. Dávají vám spoustu skvělého obsahů a dostanete se tak ke skvělým videím. Ty si můžete e stáhnout pomocí různých stahovačů, pro síť Reddit je to Reddit video downloader.

Posted in Www