Jak využít korek v interiéru?

Jak tedy můžeme využít korek v domácnosti? První využití může být u podlahy. Jestliže máte doma alergika nebo rádi chodíte na boso, je dobrým řešením právě korková podlaha. Tato podlaha totiž nestudí a má dobré zvukové vlastnosti. Dále je odolná vlhkosti a drží si stálý tvar. Má dlouhou životnost a údajně nám může ušetřit energii.korek jako ozdoba
Krásné doplňky
Z korku se nejvíce vyrábějí podtácky pod skleničky či jako prostíraní. Dále se hodně korek využívá jako nástěnka.  Taky se z korku vyrábějí boty na klínku. V dnešní době se korek nahrazuje tapetou, která korek jen připomíná.
Korek jako dekorace
Korek se stal v současné době velmi oblíbený i jako dekorace. Dá se z něho vytvořit spoustu krásných dekorací. S korkem můžou tvořit i malé děti. Vytvořit si například můžete obraz, mozaiku, či dekorace na stůl. Pěkná dekorace je z korků, které si nasbíráte z lahví od vín a pak je vložíte do větší sklenice a dozdobíte například světýlky.
Korek jako nábytek
V současné době se stává čím dál více oblíbený i nábytek z korku. Nejvíce se k němu hodí kombinace s kovem. V obchodních domech můžeme sehnat třebas konferenční stolek, lavičky či barové židle z korku. Dále ho můžeme vidět v podobě světel.korková tabule
Dobrá izolace
Korek by byl dobrý využít i na stěnách. Spoustu lidí když si chce doma dopřát obklad, sahá po kameni či keramice, ale dá se využít i korek. Korek totiž není ještě, tak běžný jako jiné materiály a hodí se jak do starších domů, tak i do současného bydlení. Výhodou je, že má velmi dobré zvukové vlastnosti. Dokáže totiž ztlumit zvuk. Co se týče provedení obložení z korkových desek, je velmi snadné a rychlé, můžete ho totiž mít hotové za několik minut.
Jak o korek pečovat
Výhodou je, že se na korku nedrží prach, jelikož má antistatické vlastnosti. Na to abyste korek pořádně vyčistili, vám stačí jen vlhký hadr. Na korek totiž nejsou vůbec potřebné žádné chemické čistidla. Ty totiž na korek nejsou vůbec vhodná.