Ostrov v Neapolském zálivu

Ischia je osmý největší ostrov v Itálii a zároveň v Neapolském zálivu. Tvar pobřeží je kruhový s rozlohou skoro 47 kilometrů čtverečních. Vznikl vulkanickou činností Flegrejského pole, což je název pro vulkanické kaldery o průměru 13 kilometrů. V dnešní době se sopečná činnost projevuje v různých formách. V roce 1883 bylo jedním z nebezpečí zemětřesení. Faktem je, že ostrov je v hlubinách propojen s Vesuvem.
Povrch je hornatý s nejvyšší horou ostrova – Epomeo – s výškou 790 metrů nad mořem. Pokud hodláte zavítat na Ischii, vyberte si srpen. Jedná se o nejteplejší měsíc s teplotami až 30 stupňů celsia. Avšak je to turistická sezóna.
Ostrov v Neapolském zálivu
Ischia se nachází v mírném podnebném pásu. To znamená, že se na ni nacházejí dobré podmínky pro flóru i faunu. Dříve se místo nazývalo „zahrada Evropy“, ostrov je věčně zelený s vegetací jako olivovníky, myrty, kaktusy atd. Není divu, že najdete i dvě botanické zahrady.
Doprava na ostrově je jednoduchá z několika důvodů. Ostrov není nijak veliký a všechna hlavní města spojuje jedna silnice. Častou dopravou na ostrově a z ostrova pryč jsou autobusy a trajekty, které převážejí na sousedící ostrovy.
Zásuvka v této zemi je při napětí 220 V, takže jako v České republice. Jako jazyk se používá italština, proto tu mám pár frází, které je na začátek dobré umět:
·         Buon giorno = Dobrý den
·         Arrivederci =Nashledanou
·         Prego = Prosím
·         Grazie = Děkuji
·         Scusi! = Promiňte
·         Ceco = Čech
město ischia
Prvním zajímavým místem pro turisty jsou lázně a wellness Casamicciola Terme. A když je řeč o termálních parcích, zmíním ještě několik z nich. Poseidonovy zahrady se nacházejí na západu ostrova a jsou víceméně vytesané ve skále. Po lázních se můžete vydat do bazénů, které se nacházejí v komplexu. Nakonec jsou doporučované i Afroditiny a Apollonovy zahrady. Na turistické výlety jsou jako stavěná městečka Forio, Ischia a Lacco Ameno. Botanická zahrada La Mortella se považuje za jednu z nejkrásnějších v Itálii.
Tak jaký obraz jste získali na „zahradu Evropy“? Je to malý ostrůvek Itálie, který může nabídnout více než si myslíte.