Uživatelský účet Google dokáže najít váš telefon nebo tablet

Váš telefon dokáže nalézt více programů, které lze stáhnout např. z Google Play, ale samotný účet Google to dokáže také. A to poměrně snadno -postupně v několika krocích.
V záložce s názvem „Najdi svůj telefon“ bude po vás nejprve vyžadováno ověření vaší identity. Musíte ji potvrdit zadáním jména vašeho účtu (přesné znění e-mailové schránky gmail) a pochopitelně hesla. Heslo do Google účtu si volte silné, nejlépe kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků, optimálně alespoň dvanáctimístné.
google vyhledávání

Využijte služby zdarma z vašeho účtu Google, můžete ji kdykoliv vyzkoušet. Funguje spolehlivě.

Tato služba vám poslouží i tehdy, když třeba jen telefon hledáte a nevíte přesně, kde se nachází. Pokud máte ztišené vyzvánění, běžným prozvoněním jej nenaleznete, ale s pomocí účtu Google to není problém. Jednou z prvních možností při hledání ztraceného přístroje je totiž prozvánění telefonu i v jeho tichém režimu. Telefon pak vyzvání v maximální hlasitosti. Pokud si své telefonní číslo nepamatujete, což bývá dost často, můžete v Google kontaktech vyhledat své přátele a ty pomocí služby Hangouts kontaktovat, aby váš telefon zkusili prozvonit.
Pokud jste přístroj opravdu ztratili, můžete se pokusit jej uzamknout a napsat na jeho hlavní obrazovku textovou zprávu. Ve zprávě můžete nálezci nabídnout přiměřenou finanční odměnu za jeho nalezení a pochopitelně přiložit vaše kontaktní údaje.
oko google

Mobilní operátor zablokuje vaši SIM kartu a přesměruje všechny hovory na jinou.

Účet Google zvládne také požádat mobilního operátora, který deaktivuje vaši SIM kartu a objedná novou. Všechny hovory na vaše stávající číslo pak přesměruje na novou SIMku.
Krajní situací je vymazání přístroje (jak telefonu, tak i tabletu). Účet Google to také dokáže, tedy pouze vymaže data na přístroji, nikoliv data uložená na SIM kartě. Vymazání dat ale opravdu důkladně zvažte, mělo by k němu dojít jen ve výjimečných případech, kdy je telefon již zřejmě nenávratně ztracen.

Posted in Www