Co o sedacích vacích a pytlích možná ještě nevíte

Barva vám může změnit život

Že jsou sedací vaky pro děti pohodlné, a že si je můžete napolohovat přesně tak, jak se vám zlíbí, a že se na nich dá i sedět v hlubokém záklonu, anebo se zkříženýma nohama, je celkem známo, ovšem kromě pohodlného posezení tu jde ještě o jednu věc. Vaky se vyrábí ve velmi atraktivních pastelových barvách, a to zcela záměrně. Když se zaměříte na nabídku běžných sedacích souprav, pohovek či křesel, zjistíte, že mnohé z nich jsou v barvě šedé, černé, hnědé, tmavě modré, a v lepším případě bílé, krémové nebo pískové či okrové. Tu a tam se objeví červeno černá a modrá, ale tím to hasne. Pastelové barvy se u sedaček jaksi nenosí, a je to škoda, protože syté barvy výrazně oživí a rozveselí prostor, a to právě vaky dovedou.

holčička na sedacím vaku

Rozložte jej pro spaní

Spát na sedacím vaku? Proč ne! Sedací pytle Duo mívají rozměr 190 x 140 cm a to bohatě stačí k pohodlnému přespání vaší návštěvy nebo vašich dětí. Vaky jsou lehké, tak je snadno přenesete i v jedné ruce napříč celým domem třeba na zahradu a mohou posloužit i dětem pro spaní pod pergolou nebo v altánu. Polystyrenové kuličky jsou pro spaní dostatečně měkké a zároveň hřejivé.

hrající si děti

Nezdráhejte se na sedací vak vzít pomerančový džus

Víte o tom, že sedací vaky Duo mívají z vnitřní strany potahu gumovou vrstvičku, která chrání výplň před promáčením? Není pak problém, když potřebujete pytel vyčistit např. proudem vody ze zahradní hadice, anebo pokud se vám podaří rozlít na jeho povrch ovocnou šťávu, kávu, čaj, nebo dokonce rajskou omáčku.

Sedací vaky se čistí běžnými saponátovými čisticími prostředky a vlažnou vodou, můžete na ně použít i sodu na praní s trochou desinfekčního octa, anebo zkusit vodu s pracím gelem. Povrch potahu je vytvořen z nylonového vlákna, které snese i hrubší zacházení, a nevadí mu, když jeho povrch tu a tam přejedete tvrdším kartáčem.