Hodnoty, které si za peníze nekoupíme

Peníze jsou pro nás natolik důležité, že již ani nedomýšlíme, proč jimi poměřujeme téměř všechno. Už ani nevěříme tomu, že jsou hodnoty, které si za ně nepořídíme.
zdravá žena
Pořídíme si za peníze ZDRAVÍ?
Za peníze si můžeme zaplatit mnohé lékařské zákroky i dražší léky. Jsou však vždy ty dražší léky lepší léky a je nutné placené lékařské zákroky vždy absolvovat? A zabrání vůbec drahá léčba a léky vždy tomu, aby nemoc i přesto nepostupovala?

Za peníze si nekoupíte nejen zdraví, ale ani čas a život.Všichni máme jen jeden život a pro všechny je minuta i hodina stejně dlouhá.

Pořídíme si za peníze DOMOV?
Vlastně pořídíte. Záleží na tom, co je pro Vás domovem.
Můžete mít nádherný, velký dům, zařízený tím nejlepším a nejdražším nábytkem, postavený přesně tam, kde jste si vždy přáli. Co však s ním, když se v něm nebudete cítit šťastni, když v něm budete žít osamoceni nebo s partnerem, s kterým jste se odcizili? Rčení, že „domov je tam, kam se rádi vracíme a kde nás mají rádi“ vysvětluje vše.

Pořídíme si za peníze LÁSKU?
Můžete jít do erotického salonu, můžete si pořídit placenou společnici nebo gigola. Sex získáte určitě, možná i iluzi lásky, ale opravdový vztah, kde Vás druhý bude milovat a vnášet do Vašeho života harmonii, klid a štěstí, ten si za peníze určitě nepořídíte. Cit se totiž vynutit nedá ničím.
polibek s balonky
Pořídíme si za peníze RESPEKT?
Aby si nás druzí vážili a respektovali nás, k tomu nám dopomohou pouze naše charakterové vlastnosti. Když budete mít hodně peněz, můžou Vás druzí vyhledávat, protože byste jim mohli finančně vypomoci nebo proto, že si myslí, že ve Vaší blízkosti si jich ostatní více všimnou. To však není ta pravá úcta ani uznání.

Zdraví, domov, láska a respekt – to jsou pro nás všechny ty nejdůležitější věci v životě. Když je nemáme, žijeme jen povrchně a peníze nám v jejich získání nijak nepomohou.

Posted in Nezařazené