NOVÁ ŠKODA KODIAQ

            Citigo, Fabia, Octavia, Superb, Yeti, Kodiaq. Každé označení vozu ŠKODA má svůj jedinečný význam a původ. Samozřejmě i v případě nového modelu značky ŠKODA, který svým pojetím míří do především terénu, nebylo jeho pojmenování vůbec náhodné. Jeho jméno – „Kodiaq“ bylo zvoleno podle medvěda kodiaka. Medvěd kodiak je po celém světě synonymem velké síly, silné výdrže také robustnosti. A právě to jsou hlavní vlastnosti nového vozu „ŠKODA Kodiaq“.
 
            Ve finální verzi označení, ale společnost ŠKODA AUTO poslední znak názvu kodiak „K“ – nahradila písmenem „     Q“. Psaná podoba tohoto jména je totiž odvozená z jazyka původních obyvatel Aljašky, kmene Alutiqů, v němž označení zvířat často končilo právě písmenem „Q“.
 
            Jméno Kodiak nese také ostrov a jeho hlavní město na Aljašce, kde přibližně tři a půl tisíce těchto medvědů žije spolu s téměř 15 tisíci obyvateli v symbióze. Ostrov Kodiak leží u jižního pobřeží Aljašky, přičemž cesta z Evropy do Anchorage, největšího města tohoto státu, zabere letadlem zhruba deset hodin. Samotný ostrov o velikosti Korsiky je pak vzdálen ještě dalších 650 kilometrů a jeho většinu zabírá rezervace Kodiak National Wildlife, domov medvědů.
 
            Na jeden den se Kodiak City proměnilo na jmenovce nového českého SUV. Dne 6. května 2016 se totiž přejmenovalo na „KODIAQ“. Písmeno „Q“ se objevilo v nápisech na policejních či hasičských vozech, rybářských lodích, ukazatelích či reklamních nápisech. Přejmenovány byly dokonce i místní noviny a internetové stránky města. Opravdu vůbec nic tedy nebylo ponecháno žádné náhodě. Na YouTube kanálu ŠKODA Česká republika je umístěné autentické video z tohoto dne na Aljašce.
 

„Objevte nové světy“

 
Nová „ŠKODA KODIAQ“ se začne oficiálně prodávat již dne 22. 2. 2017. Nový sedminístný SUV model „ŠKODA KODIAQ“ bude propagován spojením „Discover new grounds“, tedy přeneseně „Objevte nové světy“. Třeba ten na aljašském ostrově Kodiak.

Posted in Nezařazené