Kam se vydat, když chcete navštívit Rakousko

Rakousko je zemí bohatých kulturních tradic, malebné venkovské krajiny, majestátních císařských zámků a nádhery vrcholků vysokých hor. Na co při své cestě po této čisté zemi nezapomenout?

panoráma Vídně

Vídeň

Hlavní město našich jižních sousedů má nezaměnitelný ráz. Jeho atmosféra stále působí aristokratickým dojmem. V centru se snoubí církevní památky se sídly rakousko-uherských šlechticů. Zábavní park Prátr vás dostane elektrizující atmosférou. Hoffburg, Schonnbrunn a další paláce pak ukazují, jak si žila šlechtické smetánka v dobách již dávno minulých. Nejkrásnější atmosféru má ale celé město před vánoci, kdy jsou náměstí protkána tisíci stánky adventních trhů. Město leží na řece Dunaj, která je v těchto místech již velmi široká, tudíž využívána pro lodní dopravu.
plachetnice na jezeře

Innsbruck

Město, které je přezdíváno Brána Alp.  Jak název napovídá, leží na říčce Inn, která je významným přítokem Dunaje. To dokazuje i fakt, že nejnižší část města je asi v 500 metrech nad mořem, nejvyšší se pak tyčí ve 2 641. Město je plné architektonických pamětihodností. Je zde již patrný vliv tyrolské architektury. Nachází se zde císařský zámek Hofburg, starý premonstrátský klášter či skokanské můstky na Bergiselu.

Salzkammergut

Solná komora získala svůj název podle nalezišť soli kamenné. Hallstadt je jejím centrem. Tato krajina je plná tektonických jezer. Jedná se v podstatě o druhohorní sníženiny obklopenou vysokými vrcholy hor (mj. Dachsteinu). V roce 1997 byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO.
rafting na divoké vodě

Bodamské jezero

Bodamské jezero (a mnoho dalších) se nachází v Alpách. Rakousko k němu má pouze úzký přístup, přesto se jedná o turisticky velice významnou oblast. A to především díky krásné přírodě, čisté vodě a příjemnému okolí. Největším lákadlem jsou místní ostrovy Reichenau, Mainau a Lindau.

Rafting na alpských řekách

Říčky v Alpách se v létě mění v dravé řeky. Toho využívají návštěvníci k adrenalinové zábavě v podobě raftingu. Doporučit můžeme vyjet k řece Salza, která protéká malebným kaňonem o délce 23 kilometrů.


Posted in Nezařazené