Moderní životní styl a jeho atributy

Hlavním elementem je zdravá životospráva v rámci moderního životního stylu. Za tím se samozřejmě ukrývá celá řada různých věcí a každý si to může vyložit odlišným způsobem. Zatímco pro někoho vyvážená a zdravá výživa je v podobě raw stravy, pro někoho je to naopak veganství. Zkrátka trendů je více a záleží na každém jedinci. V tomto případě je snadnější spíše konstatovat, co rozhodně nepatří do zdravé životosprávy. Především se jedná o bílý cukr, který je doslova zabijákem, dále tučná a smažená jídla, pokrmy ve stylu fastfoodu, sladké nápoje apod.

 mladý model

V rámci adekvátní a vyvážené stravy je třeba neopomenout i fakt v rámci solení. Zvýšený příjem soli má negativní vliv na krevní objem a má vliv na zvýšený krevní tlak. Solit v rozumné míře. Zcela ideální je co možná nejvíce nahradit sůl jinou ochucovací alternativou v podobě bylin.

 

Ve zdravém těle je zdravý duch díky pohybu

 

Fyzická aktivita neboli pohyb je zásadní pro zdravý moderní životní styl. Sport coby pohyb má velmi pozitivní efekt na veškeré tělesné funkce, ale rovněž příznivě působí i na psychiku a paměť. Je známo o uvolnění endorfinů při sportu, které tak plní funkci snížení stresu i napětí. Pohybová aktivita je tak účinným nástrojem na posílení imunity a prevencí proti chronickému onemocnění. Sportující lidé disponují menším rizikem výskytu mozkové mrtvice.

 tabule pro dva

Kultura náleží do moderního životního stylu

 

V rámci moderního životního stylu je i užití si života a kulturního dění a to nejen v podobě návštěvy divadla, výstavy, kina, ale rovněž navštívení restaurace. Však dnešní moderní gastronomie se může pochlubit nejen požitkem jídla, ale rovněž nabídkou zdravých pokrmů. Však i návštěva restaurace v rámci romantické večeře je svým způsobem zároveň i kulturním zážitkem. Nemusí se však jednat vždy jen o večeři, do restaurace lze zajít i na pracovní oběd apod.

 zeleninová smoothie

Moderní životní styl v oblasti módy

 

Módní trendy jsou samozřejmě ve světě módy odnepaměti. Díky pestré paletě nabídky i v rámci nejen renomovaných značek, není ani tak preferováno do detailu co dodržovat a naopak nikdy nenosit. Nicméně však jisté směry jsou zachovány doposud, jako je například vhodné oblečení pro konkrétní akci a hlavně i úprava zevnějšku. Avšak i zde platí, že všeho s mírou. Méně je mnohdy více. U mužů to může přerůst v metrosexualitu, a tak by moderní muž neměl vypadat. A pozor na čisté boty. V tom Češi ještě pořád mají značný nedostatek.

Posted in Nezařazené