Užijte si Španělsko, jak se patří…

Během cestování do Španělska můžete prožít mnoho nečekaného. Jedná se o velice lákavou zemi pro turisty. Nabízí samozřejmě mnoho úchvatných historických památek. Co je však dále zajímavé? Poznejte život místních obyvatel. Jistě budete velice překvapení. Jsou to lidé jako my, přesto naprosto odlišní. Rovněž se zde setkáte s mnoha zvyky či svátky, na které v ostatních částech Evropy nikde nenarazíte. Většina zdejších zajímavostí souvisí s historickými, kulturními a samozřejmě náboženskými tradicemi této nádherné země.
toreador s býkem
Korida vás může lehce zaskočit!
V televizi jste to jistě viděli již mnohokrát. Ve skutečnosti je však tento zážitek mnohem silnější. Může se stát jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života. Býčí zápasy patří ke španělské lidové kultuře. Plaza de Toros jsou arény, ve kterých se býčí zápasy konají. Pro tyto účely se chovají speciální býci, kteří dosahují váhy až 600 kg. Zápasy probíhají dle přísně stanovených pravidel.
vášnivý tanec
Sanfermines de Pamplona
Jedná se o poněkud zvláštní tradici, jenž souvisí s oslavou svátku sv. Fermína, což byl mytický římský učedník. Býci jsou zde vypouštění do ulic, následně před nimi prchá mnoho odvážných chlapců a mužů. Nechybí však ani tanec, hudba či ohňostroj.

Flamengo
Pro Španělsko je tak typické. Jedná se v podstatě o způsob života – způsob tance a zpěvu, hudby… Tento styl se rozvíjel již od 18. století v jihošpanělské Andalusii v komunitě cikánů.
telefoní budka
Siesta
Ano, právě ze Španělska známe tolik užívané slovo siesta. Jedná se o polední přestávku, která trvá přibližně od dvou do pěti hodin odpoledně. Na oběd se totiž vrací spousta lidí domů z práce, aby nemuseli pracovat v době největšího horka. Tudíž se během této doby prospí, následně pracují i v pozdějších odpoledních hodinách. Celkově je zde typický spíše noční život, snad jako ve všech středozemních a přímořských státech.

Španělé jsou naprosto úžasní lidé. Pokud se chystáte do Španělska, sledujte je, pozorujte jejich typické chování, a zkuste si tento španělský styl života. Jedná se o naprosto pohodový národ, pro nějž je typické slovo,,Maňana“ neboli zítra… Tito lidé mají totiž na všechno dost času. Nehoní se za zbytečnostmi, jsou naprosto klidní, veselí, posedávají ve stínu, kde si dají sangriu nebo víno s gaseosou a prostě jen popíjejí. Rádi si popovídají s cizinci. Vyzařuje z nich něco, co dnes mnoha lidem chybí, a to je životní pohoda.

Posted in Nezařazené