Proč chudí lidé kouří a posedávají v hospodách

Tvrdě pracují, kupují co nejlevnější výrobky, aby si pak mohli kupovat každý den krabičku cigaret. Kdyby stála krabička stovku. Vykouří jednu za den, to dělá 3000 korun měsíčně. Chápu, každý chce mít nějakou odměnu po práci, ale opravdu je tou pravou odměnou kouření, které škodí zdraví a stojí hodně peněz?
slavnostní přípitek
To je samozřejmě každého věc, neplatí to však tehdy, když máte děti. Je snad přirozené chtít pro děti to nejlepší. Proč tedy neušetřit peníze z kouření a investovat je do jejich nového oblečení, kroužků, nebo třeba koupit dovolenou na společné rodinné vzpomínky.
Nechápu celkový trend kouření, který, prý, lidi zbavuje stresu. To jsou daní lidé tak moc ve stresu, že jich musí vykouřit 20-40? Opravdu lidem takováto závislost vyhovuje a nechtějí s ní nic dělat?
Jasně, když na to lidé mají, ať si klidně kouří jednu za druhou. Ovšem jestli žijete z měsíce na měsíc, není to zrovna dobré ještě k tomu utrácet za cigarety. Popřípadě je zkusit vyměnit za něco jiného.
Ke kouření taky patří pití alkoholu s kamarády po hospodách. V takovýchto podnicích není těžké nechat spoustu peněz, které jste jako by vyhodili z okna. U nás doma není časté, že by někdo chodil do hospody. Radši se jdeme projít, hrajeme společenské hry, nebo si prostě jen povídáme. Je tedy opravdu nutné každý víkend sedět v hospodě, nechávat tam spoustu, tak drahocenných peněz, a ještě přijít domů na mol?
žena s cigaretou
Jaký je tedy důvod, že chudí lidé, ne všichni, chodí po hospodách, kouří a pijí? Je to jejich nešťastným životem? Neumí se snad bavit jen tak? Mají vybudovanou závislost, kterou nechtějí odbourat, protože je to jejich jediné štěstí v životě a nejdůležitější otázka. Proč to dělají i rodičové? To pro ně nejsou ani jejich vlastní děti dostatečným hnacím motorem pro jejich zlepšení? Rodina je přeci základ života. Nebo snad ne?

Posted in Nezařazené