Pohodlný spánek

Spánek je velice důležitý, a proto bychom jej rozhodně neměli podceňovat. Dobrá postel je naprostý základ, takže se vyplatí za ni utratit raději více peněz.

Pohodlný spánek

Konstrukce

Pokud se podíváme na postel, tak hned spatříme, že celé zařízení stojí na rámu, který musí udržet nás i rošt s matrací. Tuto váhu musí vydržet každý den bez žádného rozjížděni, a proto musí být opravdu pevný. Vzhledem k designu a potřebným vlastnostem je velice oblíbený masiv dřeva, přičemž se jedná o přírodní materiál, který vydrží i v zhoršených podmínkách.

moderní postel

Měkké dřevo je sice znatelně levnější, ale určitě není vhodné pro každodenní používání, protože by moc dlouho nevydrželo. Postel z masivu 180×200 má standardní rozměry, takže se na ni pohodlně vyspí dva dospělí lidé, a navíc se pro tento rozměry vyrábí rošty a matrace. Konstrukce má nádherný design, takže se hodí i do moderní ložnice. To je velice důležité, protože se jedná o rozměrný produkt. Ze spousty provedení není problém výběru ani do specifické ložnice, přičemž žádný produkt nebude rozhodně vrzat a různě se rozjíždět. Masiv borovice je opravdu pevný materiál s dlouhou životností.

Rošt s matrací

Po výběru rámu je načase přejít k roštu. Ten slouží k dokonalému rozložení váhy a jisté pružnosti, jenž zaručuje ještě větší pohodlí. Pro typické rozměry postelí není s jeho výběrem žádný problém, protože se vyrábí spousta provedení. Dnešní klasikou za dobré peníze jsou lamelové rošty, s kterými rozhodně neuděláte chybu. Jednotlivé lamely nejsou pevně mezi s sebou spojeny, takže umožňují dobré pružení.

design matrace

Na vrcholu těchto produktů jsou elektricky nastavitelné rošty, které se hodí při špatné pohyblivosti. Dalším bodem je výběr matrace, přičemž tu je nejlepší si vyzkoušet na vlastní kůži. K tomu slouží spánková studia, kde je k vyzkoušení spousta různých matrací, což je jedině dobře. Rozlišujeme zde především složení matrace, tvrdost a propustnost. Pro každého uživatele jsou tyto parametry individuální, takže pokud se například hodně potíte, tak volte matraci s dobrou propustností.