Profi kompresory

Kompresor je jeden ze základních strojů, jenž nesmí chybět v řadě firmách. Pokud s ním potřebujete jezdit například na stavbu, tak volte mobilní typ.

Profi kompresory

Vnitřní prostory

Většina kompresorů se používá ve vnitřních prostorech firem, protože zde jsou opravdu potřeba a některé obory se bez nich vůbec neobejdou. Jedním z typických případů je rozhodně tryskání, což je proces, při kterém abraziva tryskají na povrch obrobku a tím ho různě upravuje. Můžeme se tak snadno a na velkých plochách zbavit vrchní vrstvy, přičemž potom je povrch hezký.

starý kompresor

Třeba se tak dá snadno očistit obrobek, který se už může dále prodávat. Ovšem tím využití rozhodně nekončí, protože nástrojů na kompresor je nespočet. Často se využívá i v lakovnách, k čemuž slouží lakovací pistole. Do ní se dá směs barvy a dalších doprovodných přípravků a za pomocí stlačeného vzduchu se může začít lakovat. Pokud máte kvalitní vybavení, barvu a kompresor s dobrým vzdušníkem a dostatečným výkonem, tak práce jde hezky a výsledek je nádherný. Profesionálové dosahují výsledku, kdy nejde ani poznat, že byl díl znovu lakovaný.

Práce venku

Kromě práce ve vnitřních prostorách, kdy se v profesionálním využití jedná většinou o firmy potřebuje stlačený vzduch i ve venkovních prostorech. Typickým příkladem jsou stavby, protože zde najde kompresor široké využití, ovšem na staveništi mnohdy není potřebný elektrický proud, takže požití běžných kompresorů nepřipadá v úvahu. Pro tuto činnost se proto volí mobilní kompresory, jenž mají dieselový pohon, takže jsou naprosto samostatné.

hydraulická hadice

Možná si právě říkáte, že nafta je poměrně drahé palivo, takže provoz bude drahý. Tyto stroje si sami podle potřeby regulují výkon, a proto spotřebují jen tolik paliva, kolik je opravdu potřeba, což má velmi pozitivní vliv na spotřebu a životnost stroje. Systém funguje opravdu skvěle, a proto máte neustále dostatek stlačeného vzduchu. Celé zařízení je ve formě přívěsného vozíku, takže má dvě kola a tažnou oji, což je velká výhoda, protože kompresor zapojíte za vůz a můžete vyrazit.