Řasa Kelp pomáhá i domácím mazlíčkům

Víte, že Česká republika je jednou ze zemí, kde se v domácím prostředí pohybuje nejvíce domácích mazlíčků? Není to nic neobvyklého, v tomto ohledu dokonce předčíme některé země západní Evropy, severské státy, a zároveň i mnohé domácnosti v zámoří.

Nejvíce se u nás daří psům a kočkám, tato tradice přetrvává ve střední Evropě po staletí, kdy spolu s hospodářskými zvířaty byli psi a kočky našimi přirozenými průvodci. Domestikovali se natolik, že je chováme i v sídlištních bytech. Velmi rozšířenými zvířaty v domácnostech jsou i hlodavci a akvarijní rybky, což také prokazuje velký obrat obchodníků s krmivy.

listy řasy kelp

Není krmivo jako krmivo

Prodej krmiv pro kočky a psy je dnes velkým byznysem, ročně se u nás utratí za tyto položky stovky milionů korun. Velmi však záleží na tom, zda se jedná o kvalitní zboží, nebo výrobky, které se zdravou výživou pro naše mazlíčky nemají nic společného. Bohužel řada chovatelů si prémiová krmiva nemůže dovolit, anebo se jim zkrátka vyhýbá z důvodu úspory nákladů, případně z nevědomosti.

Nevhodná strava pak znamená zkrácení života a také zbytečné zdravotní problémy. Jedním z nich je i péče o chrup. Ten je pro zvířata velmi zásadní a měli bychom mu věnovat zvýšenou pozornost.
chaluha bublinatá na pobřeží

Řasy jsou přirozeně zásadotvorné

Mořská řasa Kelp, neboli Chaluha bublinatá, obsahuje velké množství látek, především antioxidantů, vitamínů a více než 35 minerálů, jež podporují zásadotvorné procesy v organismu. Jedním z projevů nevhodné stravy a nedostatečné výživy zvířat (ale i lidí) je velmi kyselé prostředí v ústní dutině, které je velmi agresivní a urychluje vznik zubního plaku a kamene, jehož nánosy postupně obnažují dásně. Možná něco takového znáte sami ze zubařské ordinace a to samé může potkat i vaše zvířectvo. Mořské řasy jsou vhodným pomocníkem, který upravuje pH vnitřního prostředí a prodlužuje vašim miláčkům život, a vám tak ubývají starosti s veterinárními zákroky. Řasy podporují kromě zlepšení zdraví chrupu i rychlejší regeneraci tělesných buněk včetně pokožky a srsti a brání zánětlivým procesům v těle.