Úžasná aloe vera má všestranné využití

Aloe vera neboli aloe pravá je velmi využívaná rostlina hned v několika odvětvích. Pomáhá hojit naše rány, pomáhá našemu trávicímu systému, pomáhá také posílit naši imunitu. Má opravdu mnoho využití. Je to taková kouzelná rostlinka, kterou si můžeme pěstovat i doma. Pokud si ji budeme pěstovat doma, máme vlastně takovou menší první pomoc ihned při ruce.

aloe vera

Pěstování není nijak těžké. Stačí když má kytička pohodlí. Je nenáročná v rámci své půdy a pokud neklesne teplota pod -5 stupňů, spokojeně bude prospívat.

Aloe vera má specifickou vůni, díky které jí poznáte hned na poprvé. Nelze určit ve které části se nejvíce využívá, protože je velmi využívaná naprosto všude. Například dezinfekční gel ALOE VERA Chlorito je velmi populárním. Působí antibakteriálně a dezinfikuje celou Vaši pokožku. Díky jejím příznivým působením na pokožku v oblasti hojení ran se často využívá do uklidňujících gelů a mastí. Občas se můžeme setkat s kombinací konopí a aloí. Tato kombinace je nesmírně silnou možností pro léčení poranění kůže. Zanechá Vaši pokožku dokonale čistou a svěží.

Malá aloe

V době covidové krizi se přidávala do dezinfekčních gelů na očistu rukou. Kvůli její vlastnosti zvláčnit pokožku překrývala suchost po alkoholu a díky její krásné vůni i pach z něj. Aloe Vera umí zastavit i krvácející ránu, stačí ulomit kousek lístečku a přiložit ho k ráně. Utržený list rychle doroste a Vám je o zranění postaráno.

Pokud chcete někomu darovat pěknou kytičku, zapřemýšlejte nad darování právě aloe. Aloe se může pěstovat i v malých květináčích. Díky nenáročnosti se o ní dokáže postarat i ostřílený zabiják rostlin. Vyberte si krásný květináč, který se bude hodit do interiéru domu či bytu a potěšte svou drahou polovičku. Vysvětlete jí, jakou schopnost aloe má a jak může pomoci při drobných poraněních. Určitě bude nadšená.