Vířivka domů

Pro relaxaci svého těla a celkové zlepšení psychiky rozhodně velmi pomáhá návštěva vířivky. Tu si můžete pořídit domů a neustále ji používat.

Vířivka domů

Příznivé účinky

Snad každý byl někdy ve vířivce, což je vana, ve které je voda a hlavně trysky. Ty způsobují rozptyl vody na přesně daná místa, kde my sedíme a voda pod určitým tlakem působí na naše tělo. To má hned několik pozitivních účinků, jenž jsou opravdu velmi podstatné a uleví nám. Tím prvním je působení na naše svaly a klouby, protože masírující voda jim velmi uleví. Když například sportujeme, nebo máme náročné fyzické zaměstnání, tak často přijdeme domů a jsme vyřízení.

vířivka na střeše

A proto je právě dobré mít doma vlastní vířivku, jenž máme pouze pro sebe a nikdo nás nebude rušit. Kromě účinku na zdraví musíme vyzdvihnout také zlepšení psychické stránky. Když si totiž po náročném dni sedneme do vířivky a elektroniku necháme být, tak se nám rázem vyčistí hlava a budeme se cítit mnohem lépe, což je přesně to, co potřebujeme. Koupě vířivky je sice větší investice, ale pokud ji budeme pravidelně používat, tak nám poskytne skvělou službu.

Péče je potřeba

Celé kouzlo tohoto zařízení může vznikat hlavně díky proudící vodě, jenž musí mít určitou kvalitu. Sledujeme tedy hned na počátku pH vody, která má vliv na poškození vířivky a naše lidské zdraví. K udržení v normálu pomůžou hlavně chemické přípravky, které buď hladinu sníží či zvýší. Dále se můžeme vrhnout na chlór, což je taková dezinfekce a například brání vzniku zelených organismů, které by nám mohli škodit. Samozřejmě musíme mít vyřešenou i filtraci, která se nejčastěji řeší pomocí filtru.

instalatérské nářadí

Vody totiž není uvnitř nějaké závratné množství, a proto filtrace za pomocí filtru stačí. V tomto systému musí samozřejmě voda kolovat, aby se nečistoty ve filtru zachytili a do vířivky šla zase čistá voda. O to se stará čerpadlo, jenž vodu tlačí. Pokud by se s ním cokoliv přihodilo, tak využijte opravy bazénových čerpadel, protože vyjde levněji nechat opravit staré než koupit zbytečně nové a ještě řešit, aby nám pasovalo.