Virtuální měny

Těžba Litecoinů se až tolik neliší od těžby bitecoinů. Litecoin je další virtuální měna, která narůstá na oblíbenosti uživatelů. Při samotné těžbě jde však o velice podobný systém, jako při těžbě právě bitecoinů. O bitecoinech se hodně mluví a tak vás již jistě napadlo, že k tomu potřebujete speciální zařízení.

krypto měna

Litecoin mining, miner
Těžba Litecoinů se provádí pomocí zařízení, které je hodně podobné běžnému počítači. Jenomže se jedná o speciální zařízení, které je určené přímo pro těžbu této konkrétní virtuální měny .

  • Co je tedy LTC miner? Pod názvem LTC miner, který často můžete zaslechnout právě s návazností na virtuální měnu Litecoin, se ukrývá těžební zařízení. Právě toto zařízení, podobné počítači, avšak svými schopnostmi a vlastnosti určené pouze k těžbě litecoinů, se označuje jako LTC miner. Zařízení si můžete koupit již jako hotový celek a proto nemusíte vlastnoručně skládat jednotlivé komponenty, až do konečné podoby celého zařízení. Tento celek je již plně funkční a můžete jej hned začít používat.

Jiný algoritmus než je tomu v případě bitcoinu

U bitcoinu byl aktivní algoritmus SHA-256. Naproti tomu u litecoinu je všechno jinak. Zde funguje princip na základě algoritmu Scrypt. Právě díky této specifické funkci se často zařízení určené k těžbě litecoinu nazývá také jako Scrypt miner. S tímto specializovaným zařízením získáte litecoin snadno a rychle, a to bez větších potíží.

miner

Ověřte si, zda se vám investice vyplatí
Cena samotného zařízení mnohé z nás může odradit od těžby litecoinu. Ovšem musíme přiznat, že litecoiny mají obrovský potenciál, který ještě nebyl naplněn. Cena speciálního zařízení je velmi vysoká, a proto si raději můžeme ověřit, zda se nám to opravdu vyplatí. Využít k tomu můžete nástroj nazvaný jako litecoin kalkulačka. Zde se vám zobrazí částky, které můžete vydělat za jeden litecoin. Sami si pak můžete zvážit, jestli se to opravdu pro vás vyplatí a bude to pro vás přínosem. Tento nástroj, kalkulačka, se také používá v případě, že si chcete ověřit, jestli je vaše stávající těžba pořád ještě výhodná.