Jak se pozná kvalitní instalatér

Jednou z hlavních věcí, která nás u řemeslníků zajímá, je, jak dobře odvádějí svou práci. Podobně jako ve všech ostatních profesích zde můžeme narazit jak na lidi, kteří svému oboru skutečně rozumí, tak i na takové, kteří by měli nejspíše hledat štěstí jinde.

Otázkou je, jak je od sebe můžeme rozeznat. Není to totiž tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Přesto je tu několik možností.

Jednou z těch nejlepších jsou reference od bývalých zákazníků. Ty lze naštěstí dnes, v době internetu, najít velmi snadno. Ani to však není stoprocentně směrodatné, neboť firmy si mnohdy platí lidi, aby jim psali pozitivní recenze. Na druhou stranu máme konkurenci, která chce danou firmu poškodit, a tak bude psát recenze negativní. Proto je vždy třeba mít se na pozoru.

instalater1

Navzdory běžnému přesvědčení, cena není až takovým indikátorem, jak by se mohlo zdát. To, že si někdo, například instalatér Kanalizace – instalatéři, nechá za stejnou práci zaplatit více než někdo jiný, neznamená, že ji odvede lépe a kvalitněji. To samé platí i naopak.

Pokud jde o velké firmy s větším množstvím zaměstnancům, pak je potřeba mít se na pozoru. Zde totiž záleží na tom, koho vám přidělí. Ve stejné firmě totiž můžete, podobně jako všude jinde, najít dobré i špatné zaměstnance. Neměli bychom však podle jednoho člověka soudit celou firmu.

instalater3

Poměrně dobrým indikátorem je také to, jak s vámi jednají, když si jdete jejich služby objednat. Pokud budete mít pocit, že jsou skutečně pro vás ochotni udělat cokoliv, je to dobré znamení. Na druhou stranu, pokud z telefonátu budete mít pocit, že daného člověka obtěžujete, pak to asi nebude ta nejlepší volba.

Pokud vám však jde hlavně o cenu, ať už z jakéhokoliv důvodu, pak počítejte s tím, že pravděpodobně nepadnete na dobrého pracovníka. Ti totiž obvykle nebývají v té nejlevnější kategorii, i když výjimky se samozřejmě najdou. Proto i v tomto případě je lepší nešetřit a raději si připlatit.