Půjčovna dodávek Brno zajistí vůz pro přepravu jízdních kol

Cyklistika je nejpopulárnější masový sport, který lze spojit i s objevováním přírodních a historických pamětihodností. V České republice je značeno více než 35 tisíc kilometrů cyklistických tras a stezek, na jejichž převážně asfaltovém povrchu se můžete potkat s mnoha zájemci o aktivní pohyb. Tímto způsobem tráví dovolenou několik desítek tisíc lidí, kteří dávají přednost tuzemskému zázemí, jež je přece jen mnohem bezpečnější, než zahraniční destinace.

muž a žena na kolech

Vlastní cyklobus

Již déle než dvacet let jsou v letní sezoně v provozu speciální cyklobusy, které dopravují zájemce o cykloturistiku spolu s jízdními koly. Velké popularitě se tato služba aktivním lidem těší v jižních Čechách, kde se nachází stovky zajímavých výletních míst. Cyklobusy však mají svá úskalí, s nimiž je nutné počítat dopředu. Kupříkladu není možné zarezervovat sedadlo s časovým předstihem a může se stát, že v daný den pro vás nebude volné místo. Problematické je i převážení elektrokol a některých bicyklů, jejichž cena přesahuje povolený limit. A samozřejmě jste odkázáni na pevnou trasu speciálního autobusu a její přesný časový harmonogram, takže se musíte přizpůsobit.

jízdní kola v trávě

To vše si můžete odpustit s vlastním vozidlem, nebo pronajatým z půjčovny dodávek Brno. Cestujete všichni pohromadě, jste pány svého času a prostoru, nejste na nikom a ničem závislí a navíc máte k dispozici „servisní vůz“ v případě nějakého technického cyklistického defektu. Jízdní kola lze přepravovat na oplachtovaném vozíku na tažné zařízení a nákladový prostor vozů je natolik velký, že pojme veškerá vaše zavazadla pro několikadenní putování.

K zapůjčení transportního vozidla potřebujete pouze platný řidičský průkaz B, trvalý pobyt v České republice a většinou i vratnou zálohu. Dálniční známka je v ceně služby, stejně tak havarijní pojištění a povinné ručení. Pochopitelně je zajištěn i nonstop servis v podobě asistenční služby.